Co je psychowalkman ?


... je to přístroj podobný walkmanu, doplněný brýlemi a sluchátky.

Psychowalkman se dá nastavit na několik programů, podle potřeby účinku, ve sluchátkách jde hudba podle naladěného programu a i brýle blikají podle zvoleného programu.

Uvnitř má zabudovaný generátor zvuku a světla, který generuje jednotlivé programy uloženy v psychowalkmanu jako v paměti počítače. Přístroj má spínač pro zapnutí, tlačítka pro nastavení jednotlivých programů, digitální displej, ovladače hlasitosti a intenzity světla. Odnimatelný kryt prostoru pro baterie a zdířky pro zapojení příslušenství.

K základnímu příslušenství patří stereosluchátka, tmavé brýle s LED diodami a manuál. Některé přístroje mají propojovací kabel, který slouží pro spojení s audiopřehrávačem a některé lze spojit s PC.

 
Velmi důležité je vědět, co náš organismus potřebuje. Těch možností použití je mnoho:
Relaxace a hypnóza
Snížená schopnost učení (převážně u dětí a mládeže)
Zmírňování kognitivních disfunkcí způsobených zraněním hlavy
Poškození mozku v důsledku aneuryzmu a nárazů
Zmírňování bolestí
Zubní bolest
Zmírňování tlakových bolestí hlavy
Využití AVS při EEG neurofeedback terapii poruch pozornosti
Zmírňování migrénových bolestí
Post-menstruační syndrom
Indukování hypnotických stavů
Zlepšování paměti
 
Jak se používá

Člověk, který se rozhodne využít psychowalkman pro zlepšení stavu některé výše vyjmenované možnosti musí nejprve zakoupit přístroj. Není laciný, ale dá se využít pro celou rodinu, tím cena klesá. Pro některé možnosti musí konzultovat i s lékařem, (bude doplněno dále).
Teď už zbývá najít klidné místo, pohodlně se usadit, rozhodnout se pro ten správný program, naladit ho, vzít si sluchátka a brýle. Nejdůležitější je mít celou produkci zavřené oči, aby se nepoškodila rohovka.
 
Jak se využívá
Využívá se pro všechny výše uvedené možnosti. Někdy to může být i kombinace několika programů.
Využití v kombinaci s EEG analýzou na terapii následujících poruch: Autismus, dětská sexuální a fyzická traumata, válečné trauma, klinické deprese, bipolární poruchy, závislost na alkoholu, fyzické poranění hlavy, poruchy pozornosti i hyperaktivity.

Nabídka přístrojů je zde ...