Zkušenosti uživatelů

„Sám používám hudbu téměř při každém stimulačním programu. Při relaxaci pomocí psychowalkmanu jsem ze začátku používal kratší relaxační programy podbarvené hudbou. Lépe jsem si tak vizualizoval příjemné prostředí, kde se cítím bezpečně. Použil jsem kazety s průvodním slovem zaměřeným na uvolnění těla. Když nemáte vhodnou hudbu doma, zajděte do prodejny hudebnin nebo ezoterické prodejny, prolistujte si kalogy, případně si nechte poradit. Nechte si přehrát několik skladeb z vybraného titulu do sluchátek – taková hudba potřebuje nerušený poslech. Kdo ještě relaxační hudbu neslyšel, může ho zaskočit její pomalost a jako by byla bez rytmu. Postupně si však na ni zvyknete a můžete zažívat krásné okamžiky uvolnění a harmonie s okolím.“
Ladislav Lukáč
(vede pravidelná cvičení zaměřená na relaxaci a vizualizaci pomocí hudby)


„Psychowalkman jsem zakoupila pro své školou povinné dítě, protože mělo problémy s učební látkou, kterou muselo biflovat, jako např. básničky, dějepis atd. Učební látku jsem nahrála na kazetu nebo předčítala, syn měl spuštěný magnetofon se stimulačním programem. Pravidelným používáním této metody jsem docílila, že syn v pohodě probere učivo a naučí se během jednoho dne to, na co dříve potřeboval tři dny. Ušetřený čas využívá na svoje mimoškolní záliby a schůzky s kamarády.“
matka


„Před sezením jsem si zapomněl vypnout mobilní telefon Spustil jsem si relaxační program na 15 minut. Během krátké přestávky asi 2 minuty před koncem programu mě nepříjemně „probudilo“ zvonění telefonu. Bylo to dost nepříjemné. Ještě dlouhou chvíli jsem nevěděl, kde jsem a jestli jsem. Měl jsem zvláštní pocity. Od té doby si během sezení a absolvování programu zajistím maximální klid a minimální rušení okolí.“
Martin
„Perfektní relax. Jsem velice spokojený, uvidíme jak bude až se začnu učit jazyk.“


Pavel
„Psychowalkman mám už 3 měsíce. Včera jsem se dostal do stavu, z kterého mne vytrhlo až uvědomění, že slyším své chrápání!! Bylo to fascinující. Nespal jsem, ani se mi nic nezdálo a zároveň jsem se slyšel, jak chrápu. Bylo to velice zajímavé. Nebyl jsem ani bdělý, ale nějak jsem si to uvědomoval. Přestože jsem se probral leknutím, když jsem zaslechl své chrápání, byl to velice dobrý zážitek.“

Roman
Moje práce mě velice baví, ale často vyčerpává. Psychowalkman se stal mým každodenním pomocníkem. Když pociťuji únavu, nasadím si na 15 minut relaxační program a mohu pracovat v pohodě dál. Mimo toho ho využívám na rychlé učení, protože v naší branži neustále přicházejí nové poznatky a když chce člověk udržet krok, musí si je velice rychle osvojit.

Programátor, 35 let
Mám poměrně významnou funkci ve vedení naše společnosti. Tato práce by se dal rozhodně zařadit mezi stresující zaměstnání. Neustále se mění podmínky, stále se musí něco hasit, přičemž nároky stoupají a mladá konkurence se tlačí na mé místo. K tomu permanentní zodpovědnost za rodinu – žena je v domácnosti, děti studují. Můj stres se stupňoval, navíc jsem se začal bát o své zdraví po tom co můj kolega dostal v práci infarkt a mně lékař zjistil zvýšený tlak. Po tom, co jsem začal používat psychowalkman se během několika dní můj život výrazně zlepšil. Stresující situace řeším bez velkých emocí, cítím se vyrovnanější, všimlo si to i mé okolí, takže má pozice v práci se upevnila a hodnoty tlaku se znormalizovaly. Děkuji Vám a přeji mnoho úspěchů.

Manažer, 45 let
Psychowalkman mi fantasticky pomohl s angličtinou. Měl jsen vždy problémy s pamatováním si slovíček - s psychowalkmanem a kazetami jsem se za 2 týdny naučil cca 1600 slovíček a frází. Přitom jsem nemusel chodit do žádného kurzu, psychowalkman jsem měl stále sebou a učil jsem, když jsem měl zrovna čas.

Podnikatel, 41 let
Náš syn měl od začátku školy problém s koncentrací. Neuměl se soustředit ani ve škole ani doma na učení. Nosil čas t o poznámky, že vyrušuje a později se k tomu přidal strach ze zkoušení a písemek. Když jsme ho d o ma zkoušeli, učivo ovládal, ale druhý den donesl ze zkoušení 3 nebo 4. Mrzelo to nás i jeho, navíc známky na vysvědčení z druhého stupně už rozhodují o postupu na střední školu. Řešení přišlo, když jsme v novinách našli in z erát na psychowalkman a biofeedback. Protože máme doma počítač, po vyzkoušení jsme koupili komplet, tedy psychowalkman a biofeedback Thought Stream s tréninkovým CD Mental Games. Náš syn si tyto přístroje velmi oblíbil, nemuseli jsme ho do tréninku koncentrace nutit, postupně se výrazně zlepšila jeho koncentrace a opadla tréma. Stal se z něho jeden z nejlepších žáků ve třídě, dokonce ho vybrali na matematickou olympiádu. Rozhodně doporučujeme všem rodičům s podobnými problémy.

Rodiče žáka, 11 let
Mým problémem je spánek. Pokaždé, když jsem si večer lehla do postele, v hlavě mi začaly vířit obrazy z uplynulého dne, hlavně výčitky, jestli jsem něco udělala špatně, když to šlo udělat lépe, obavy abych stihla termíny atd. To bylo někdy až do rána do tří, pak jsem si většinou dala panáka, nebo vzala prášek a upadla do povrchního spánku. Neuměla jsem prostě vypnout a odpočívat, ačkoliv jsem kvalitní spánek potřebovala jako sůl. S psychowalkmanem jsem se poprvé setkala u své přítelkyně, která se jeho pomocí učila angličtinu. Prohlížela jsem si manuál a zrak mi padl na program „Dobrou noc“, který má člověka naladit na hluboký spánek. Nikdy jsem přístrojům příliš nedůvěřovala, ale „topící se i brčka chytá“. Zkrátka hned druhý den jsem si psychowalkman zakoupila a musím přiznat, že mě ta mašinka zachránila. Program skutečně funguje a já konečně spím jako normální člověk.

Podnikatelka, 39 let
Celý život jsem měl problémy s trémou, když jsem měl promluvit před více lidmi. Dělalo mi to dost problémů v práci, protože i když jsem měl skvělý reklamní nápad a byl dobře připravený, při prezentaci se mi začal třást hlas a celý imidž byl na nic.Když mi manželka na Vánoce koupila psychowalkman, nebyl jsem nijak nadšený, ale když jsem v manuálu našel program na odbourání trémy, řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám. Po čtyřech dnech jsem najednou v práci zjistil, že můj hlas je bez třesu. Umíte si asi představit, jak jsem byl šťastný. Od té doby program systematicky používám a v práci mě začali považovat za člověka bez nervů.

Zaměstnanec reklamní agentury, 32 let
Vždycky jsem chtěla být lékařkou, ale neměla jsem ponětí jaké to je těžké studium. Když jsem zjistila, že na jednu zkoušku se musím učit 3 týdny a na takovou anatomii ještě déle, blesklo mi hlavou , že to bude zázrak, když studium dokončím. Ačkoliv jsem se snažila, moje výsledky nebyly nejlepší a už do vypadalo bledě, když otec donesl domů psychowalkman. Koupil ho pro sebe, byl před služební cestou a potřeboval se rychle naučit němčinu. To se mu podařilo, prakticky během týdne zvládl základní slovní zásobu, sám byl překvapený. A mě svitla naděje, řekla jsem si, že když to funguje na němčinu, proč by se tak nedala naučit anatomie. A dala. Moje výsledky se zlepšovaly, zkoušky jsem dělala úspěšně jednu za druhou, přičemž se čas učení výrazně zkracoval. Mimo toho jsem se začala cítit uvolněnější , před zkouškou jsem nebyla tak nervozní jako dřív. Super věc!

Studentka medicíny, 20 let
Psychowalkman mi pomohl ještě lépe se koncentrovat na svůj výkon. Před soutěží používám program „Vrcholný výkon“ a daří se mi mnohem více než dřív. Odpovídají tomu i má umístění.

Sportovec, 22 let
Není tu uvedené mé jméno, takže to mohu zveřejnit – psychowalkmanem zvládám opici. Ne, že bych byl alkoholik, ale mám časté jednání se zahraničními partnery (hlavně z východní Evropy), kde pití alkoholu nedá vyhnout. Druhý den jsem potom vygumovaný. Nyní si ráno dám 15 minut
„Dobití energie“ a jsem svěží jako rybička, lepší než cokoli jiné.

Manažer, 53 let
Psychowalkman jsem si koupila 7 měsíců po smrti mého manžela, se kterým jsem žila 30 let. Velmi jsem se snažila s touto změnou v mém životě vyrovnat. Navenek se mi to dařilo, ale měla jsem dny, kdy jsem prožívala pocity deprese. Účinky psychowalkmanu jsem pocítila po 3 týdnech každodenního používání v čase Vánoc. Prožila jsem je v klidu, bez lítosti a smutku, ale s láskou a vděkem v srdci.

Daniela S., 50 let
Použil jsem program na uvolnění, postupně jsem podvědomě pohyboval hlavou. Už po druhém sezení se uvolnilo napětí v krční páteři, které mi dlouhodobě způsobovalo bolest. Nepředpokládal jsem takový účinek a od té doby se cítím lépe.

Bohumil G., 53 let
Říká: „Při stimulaci jsem se uměla dobře uvolnit. Přišla jsem na řešení některých současných problémů. Můj nejpříjemnější zážitek byla hra se psem na louce plné květů“.

Erža, 47 let
Pozitivně reagoval: “Konečně se dokážu po deseti letech uvolnit a relaxovat. V porovnání s jinými druhy relaxace je tohle nejlepší, co jsem zažil. Celkový léčebný efekt na mou osobu je vysoce pozitivní.“

Dušan, 56 let
Zkušenosti s psychowalkmanem

Naší ankety se zúčastnili lidé od 27 do 62 let, převážně muži. Převládali mezi nimi majitelé značky Sirius a Proteus. Stále častěji se využívá poslouchání nahrávek s psychowalkmanem. Mnozí se učí klasickým způsobem z knih a k navození soustředění využívají světelně zvukovou stimulaci. Také se osvědčila zvuková stimulace při čtení monotonních textů. Někteří se učí denně, minimum je dvakrát týdně. Získané poznatky využívají lidé k práci, na dovolené a třeba při sledování médií.

Více než třetina majitelů psychowalkmanů, kteří se zúčastnili ankety, je využívá k navození spánku, víc než dvacet procent na podporu kreativity, čtyřicetpět procent před psychickým nebo fyzickým výkonem.
Využívání AVS přístrojů odborníky

Dobrý den,
právě jsem přemýšlela, na koho se obrátit, protože odborníků, kteří by měli bezprostřední zkušenost s AVS, je málo. Radila jsem se pouze s naším neurologem, který je velmi dobrý odborník na děti s DMO a má rozsáhlé znalosti, ovšem s AVS nikoli. Přečetl si některé materiály a usoudil, že škodit to nemůže. Každopádně syn podle EEG nemá žádné záchvatovité projevy, což by byla zásadní kontraindikace.
Obecně mám za to, že by bylo velmi dobré, kdyby se tahle technologie dostala víc do rukou terapeutů, mohla by být využívána efektivněji a cíleněji pro větší okruh lidí/dětí s problémy různého druhu.
S pozdravem Olga

Věnovala jsem se jen sama sobě, byla jsem u moře, v lese, v dětství.
Marie, 47 let

Během relaxace jsem přišla na řešení některých současných problémů.
Eva, 47 let

Konečně se dokážu po deseti letech uvolnit a relaxovat.
Dušan, 56 let

Při prvním sezení mne rušilo blikání v brýlích, později jsem se už dokázala uvolnit.
Janka, 58 let

Zkoušel jsem program na podporu kreativity, viděl jsem barvy. S prvním usínáním přišli lidé – viděl jsem zástupy lidí.
Dušan, 35 let

Psychowalkman mi pomohl uvolnit se natolik, že jsem usnula.
Marika, 44 let

Zážitky v souvislosti se stimulací účastníků anonymní ankety:
…bohatší sny, lepší paměť… barevné sny… slyšel jsem své dýchání.. při učení usnu asi v polovině, ale výborně si odpočinu… měl jsem pocit, že se vznáším… hádky s manželkou, která stále opravuje mou výslovnost… můj nejoblíbenější program „Sauna mysli“, cítím vynořování a myšlenky se ztrácejí… v jednačtyřiceti letech jsem se začal učit francouštinu… záhada jak může tak malá „mašinka“ změnit psychiku člověka… pokud se dostatečně uvolním , tak usnu…