AminetPřírodní léčivaRonic-czechVakuové baličkyVlnashopRecepty Ronic

Swiss Diamond Classic - hluboká pánev s pokličkou 28 cm

Kód:Vy-sdcpp28
Naše cena:3 299 Kč vč. DPH a všech zákonných poplatků
Cena bez DPH:2 727 Kč
Dostupnost:1-3 dny
Množství:
SplátkySplátky cetelem
Hluboká pánev s pokličkou je vhodná pro plynové a elektrické sporáky, keramické varné desky a můžete ji vložit i do trouby (vhodná teplota do 260° C). Pánev není vhodná pro indukční varné desky.

Tato hluboká pánev je vhodná pro přípravu rodinných receptů. Skrz tvrzené sklo pokličky můžete vidět na připravovaný pokrm. Povrch pánve je pokryt diamantovou vrstvou.


Velikost: 28 cm
Hmotnost: 2,1 kg
Hloubka: 5,3 cm
Objem: 2,8 l
Poklice: tvrzené sklo
Vhodná: do 260° C
Mytí: ruční


Čím je nádobí Swiss Diamond revoluční?


Nádobí Swiss Diamond využívá nepřilnavý povrch, který je vyroben s diamanty. Povrch každého kusu nádobí Swiss Diamond obsahuje až 200.000 diamantových krystalů, díky nimž si nádobí dlouhodobě uchovává nepřilnavé vlastnosti. S oblibou tvrdíme, že diamanty jsou nejlepším přítelem kuchaře. 


 
1. Diamanty jsou vysoce odolné - diamanty jsou nejtvrdší materiál, který je člověku znám. Povrch nádobí díky nim získá dodatečnou pevnost a dlouhou životnost.
2. Diamanty jsou lepší vodič tepla než kov -  diamanty jsou čtyřikrát více vodivé než měď. Teplo zároveň rozprostírají rovnoměrně po celém povrchu pánve. Diamanty také umožňují vytvořit dokonalý výpek, jež se dá běžně připravit v pánvi vyrobené z nerezové oceli. Výpek, který na pánvi zůstane po restování masa nebo zeleniny, lze využít k přípravě “omáčky z pánve”, nebo jej můžete jednoduše smýt teplou mýdlovou vodou. 
3. Diamanty zajišťují přirozeně nepřilnavý povrch -  jednou z nejcennějších vlastností diamantů je, že vynikají přirozeně nepřilnavými vlastnostmi, čímž se liší například od titanové výztuže. Díky tomu může být povrch pánve dokonale odolný vůči přichycení potravin. 
 

Jak se vyrábí nádobí Swiss Diamond?

Diamantový prášek a nepřilnavé komponenty jsou dodávány do továrny Swiss Diamond ve švýcarském městě Sierre. Diamanty pocházejí od renomovaných evropských zdrojů, které podléhají evropským předpisům a jsou výslovně nacházeny pouze v bezkonfliktních zónách. Všechny komponenty nepřilnavého kompozitu dodržují přísné evropské předpisy o ochraně zdraví a bezpečnosti
 
Jemně mleté částice diamantu jsou zkombinovány s nepřilnavými komponenty ve specializované místnosti továrny určené pro mísení materiálů. Diamantový povlak se následně aplikuje na povrch nádobí pomocí patentovaného postupu, jež vyvinula společnost HORT Coating Center AG. Každý kus nádobí obdrží tři vrstvy nepřilnavého povlaku, čímž se zajistí dlouhodobá životnost a zvýšená odolnost vůči poškození. Poté, co se povrch vytvrdí, výrobky jsou dotvářeny do konečné podoby a baleny do krabic. 
 
Konečnou fází je dodání výrobků do gastronomických obchodů po celém světě. Povrch nádobí Swiss Diamond je uznávaný po celém světě, a to především pro svoji dlouhotrvající kvalitu, vynikající vedení tepla a dokonalý nepřilnavý výkon. Kuchaři na celém světě se shodují: Diamanty jsou nejlepším přítelem šéfkuchaře!.
 

Patentová technologie povrchové úpravy – vývoj ve švýcarských laboratořích

Myšlenka potahu pánve, který je vyroben s diamanty, vznikla v laboratořích HORT Coating Center, švýcarské společnostizaložené v roce 1974. HORT se specializuje na vývoj zakázkových povlakových technologií, které se využívají v nejrůznějších průmyslových odvětvích, včetně elektrotechnického, chemického, hodinářského, lékařského, nebo leteckého průmyslu. V neposlední řadě je také exkluzivním výrobním centrem nádobí Swiss Diamond. 
 
V roce 1990 vzrostla poptávka po prémiových setech nádobí, čímž se dal výrazně do pohybu výzkum a vývoj nádobí s nepřilnavým povrchem. Specialisté z HORT Coating Center začali hledat způsoby, jak zlepšit stávající titanový povrch. V té době byl jemně mletý titan považován za absolutně nejlepší volbu pro vyztužení nepřilnavého povrchu. Nicméně lidé z HORT se zamýšleli nad tím, že použití jiného materiálu, může přinést další výhody. 
 
Hlavními kritérii zlepšení kvality byla extrémní tvrdost a výborná tepelná vodivost. To vedlo přímo k myšlence použít diamanty. Po dvou letech předběžného testování za účelem vytvoření nejlepšího procesu zpracování a aplikace, byl zbrusu nový povrch Swiss Diamond představen. Patentovaný povrch Swiss Diamond se může pochlubit nejen originalitou diamantových krystalů, ale také nepřilnavými komponenty nejvyšší kvality. Povrch byl oceněn první cenou na Mezinárodní výstavě vynálezů v Ženevě v roce 1999. 
 

Nádobí z hliníkové litiny

Nádobí Swiss Diamond je vyrobeno s použitím hliníkového odlitku. Kov se taví do kapalného stavu a následně se nalije do formy požadovaného kuchyňského nádobí. Jakmile je kov ztvrzený a ochlazený, vyjme se z formy a již má její podobu. Jedná se o drahou a časově náročnou metodu, nicméně výsledkem je jednoznačně vyšší kvalita produktu. Nádobí Swiss Diamond se nikdy nedeformuje, a to i když jej vezmete přímo z horké plotny a umístíte jej pod studenou tekoucí vodu. Hliníková litina také poskytuje rovnoměrné rozložení tepla bez toho, aniž by nádobí obsahovalo místa bez tepla a zajišťuje celoživotní výkon. 
 
 

Ekologicky šetrné nádobí Swiss Diamond


Výrobna Swiss Diamond hrdě používá ekologicky šetrné výrobní metody. Pokud dodržujete Návod na použití a vhodnou péči, vaše nádobí Swiss Diamond vydrží po opravdu hodně dlouhou dobu. V momentě, kdy přijde čas jej vyměnit, nemusíte se ničeho obávat, protože hliníková konstrukce je plně recyklovatelná. Zabraňujeme tak hromadění odpadu ve formě skládek po celém světě. 


 
Naše výrobna na úpatí švýcarských Alp využívá 100% vodní energie. Systém povrchu a chladící přívody čerpají vodu z vodních zdrojů, které nejsou pitné. Vše je navíc vyráběno přímo na místě, odpadá tedy zbytečná produkce odpadu při dovozu a balení. Zvláštní recyklační zařízení vybírá všechny přebytečné nepřilnavé součásti a odděluje je pro minimální dopad na životní prostředí. Naše tavící pece využívají zemní plyn a pracují nepřetržitě 7 dní v týdnu, zajišťujeme tím absolutní využití tepelné energie. Pro více informací se můžete podívat na náš ekologicky šetrný výrobní proces.
 
Video: Švýcarské pánve Swiss Diamond - výrobní proces
  • Swiss Diamond Classic - hluboká pánev s pokličkou 28 cm


NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ZCELA NOVÝ TYP! Zvukový a vibrační odpuzovač-plašič krtků, hryzců, hrabošů apod. Použití: Odpuzovač-plašič krtků, hryzců, hrabošů, rejsků, potkanů, myší, hadů apod. Rozsah účinnosti do 1000m2...
Přejít na detail produktu Maxi účinný elektronický odpuzovač krtků a hryzců - Deramax Cvrček 499
Niceboy® VEGA je sportovní kamera, která natáčí interpolovaně ve fullHD a progresivně v HD 720P (1280x720) a pořizuje až 5M fotografie. Výborně ji využijete pro akční záběry ze všech (nejen) adrenalinových sportů...
Přejít na detail produktu Sportovní kamera Niceboy® VEGA, české menu 990
DOČASNĚ VYPRODÁNO. Přijímáme objednávky. Kompaktní kuchyňský robot ve standardním balení. Výkonný 500 watt motor, 4200 ot./min, patentovaná kulatá mísa o objemu 0.75 l, odšťavovač...
Přejít na detail produktu Ronic Partner - standardní balení 9 900
SKLADEM. Ronic 4000 má výkonný a přitom tichý elektromotor. Je to vícerychlostí verze oblíbeného robotu Ronic 20.
Přejít na detail produktu Ronic 4000 - kuchyňský robot 17 900
SJCAM™ SJ4000 je skvělá outdoorová sportovní (akční) kamera (použitelná také jako kamera do auta), která natáčí ve fullHD 1080P (1920x1080) a pořizuje až 12M fotografie...
Přejít na detail produktu Sportovní kamera SJCAM™ SJ4000 černá, české menu 2 490